تاریخ انتشار : شنبه 19 ژانویه 2019 - 9:43
450 views

اولویت سازمان بیمه سلامت

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:‏اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷ مدیریت منابع بوده است

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت:‏اولویت سازمان بیمه سلامت در سال ۹۷ مدیریت منابع بوده است
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت گفت: اصلى ترین اولویت این سازمان در سال ٩٧ موضوع مدیریت منابع بوده و استقرار سازمان الکترونیکى و حذف تدریجى دفترچه هاى کاغذى و رفع هم پوشانى بیمه اى نشان دهنده این رویکرد مهم در سازمان بیمه سلامت است.

 

به گزارش خط مشی سلامت : مهندس طاهر موهبتى درباره رویکرد سازمان بیمه سلامت در راستاى مدیریت منابع افزود: نظام سلامت چاره اى جز مدیریت منابع ندارد و این رویکرد در سازمان بیمه سلامت وجود دارد و اقدامات این سازمان بیمه گر نشان دهنده این موضوع است.

وى ادامه داد: استقرار سازمان الکترونیکى و رسیدگى الکترونیکى به اسناد، رفع هم پوشانى هاى بیمه اى و هدفمند کردن یارانه بیمه اقشار کم درآمد نشان از مدیریت منابع دارد، اما باید توجه کرد که تنها با مدیریت منابع نمی توان کسری‌های بودجه ای سازمان بیمه سلامت را جبران کرد.

موهبتى با اشاره به اهمیت الکترونیکى شدن خدمات و حرکت سازمان بیمه سلامت به این سمت، اظهار کرد: استقرار سازمان الکترونیکى در بخش الکترونیکى شدن دفترچه هاى کاغذى بیمه سلامت در استان کرمان به صورت پایلوت اجرا شده و تا پایان امسال حداقل در یک شهر از هر استان اجرا مى شود. همچنین رسیدگى الکترونیکى به اسناد نیز به صورت پایلوت در استان اصفهان آغاز شده و در حال انجام است.

وى درباره رفع هم پوشانى هاى بیمه اى نیز بیان کرد: با توجه به وجود ارتباط برخط میان سازمان‌های بیمه‌گر، علاوه بر رفع هم پوشانى هاى موجود، به دنبال جلوگیری از ایجاد ‏هم‌پوشانی جدید هستیم. البته ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار مورد هم پوشانى با سازمان تامین اجتماعی وجود داشت که تاکنون ۲ میلیون ‏هم‌پوشانی بیمه‌ای حذف شده و بخش باقی‌مانده این هم‌پوشانی‌ها بیشتر مربوط به بیمه روستاییان است. مهم‌تر از رفع هم‌پوشانی، ‏جلوگیری از ایجاد هم‌پوشانی بیمه‌ای جدید است. از طرفی کنترل هم‌پوشانی‌های بیمه‌ای در زمان دریافت خدمت نیز در حال انجام است.‏

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت بیان کرد: اطلاعات بیمه شدگان به سازمان بیمه درمانی نیروهای مسلح نیز داده شد و تاکنون ٨۶ هزار نفر ‏رفع هم‌پوشانی بیمه‌ای نیز با این سازمان انجام شده است. درباره کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز تصمیم گرفته شد که هر جا در قسمت ‏شهری هم‌پوشانی وجود داشته باشد، بیمه سلامت حذف شده و در روستاها، دفترچه کمیته امداد حذف شود.‏

وی اظهار کرد: در حال حاضر همه سازمان‌های بیمه‌گر به وجود سیستم الکترونیک اعتقاد دارند و در این مسیر حرکت می‌کنند.‏

موهبتى گفت: مجموعه این خدمات منجر به مدیریت منابع مى شود و تاکنون حدود ٢ هزار میلیارد تومان صرفه جویى انجام شده است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.