مدیر کل بیمه سلامت خوزستان خبر داد:

اتصال ۸۵ درصد مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت خوزستان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک/ تولید بیش از ۳۵۳ هزار نسخه الکترونیک در استان

اتصال ۸۵ درصد مراکز طرف قرارداد بیمه سلامت خوزستان به سامانه نسخه نویسی الکترونیک/ تولید بیش از ۳۵۳ هزار نسخه الکترونیک در استان
مدیرکل بیمه سلامت خوزستان جزئیات طرح نسخه‌نویسی الکترونیک در بیمه سلامت را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت خوزستان،  دکتر علی خسروی با اشاره به گذشت سه ماه  از اجرای نسخه نویسی الکترونیک در خوزستان اظهار کرد: استقبال خوب پزشکان و موسسات طرف قرارداد از نسخه‌نویسی الکترونیک، همکاری و تعامل پزشکان و موسسات طرف قرارداد در اجرای دقیق نسخه‌نویسی الکترونیک، بیمه سلامت خوزستان  رتبه چهارم را بین ۳۱ استان کسب کرده است.

وی افزود: در آغاز فاز دوم نسخه نویسی الکترونیک ۸۷۴ موسسه طرف قرارداد در خوزستان با بیمه سلامت مشغول به همکاری بودند، که در مجموع ۶۲۶ موسسه شامل ۴۴۰ داروخانه ، ۱۱۲ آزمایشگاه ، ۶۸ مرکز تصویر برداری و شش مرکز پزشکی هسته ای به سیستم نسخه نویسی الکترونیک متصل شدند.

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: ازابتدای مرداد ماه ۴۷۷ مرکزطرف قرار داد متصل به سیستم صورتحساب ها را بصورت الکترونیک ارسال کردند و بیمه سلامت خوزستان موفق شد در جایگاه نخست کشوری قرار بگیرد.

خسروی تصریح کرد: سال‌های گذشته مراکز درمانی، مطب‌ها، داروخانه‌ها و همچنین بیمارستان‌ها اطلاعات خود را به صورت کاغذی یا به صورت “CD” بیمه سلامت ارائه می‌دادند و سپس در اداره به صورت مکانیزه و الکترونیک، ذخیره و رسیدگی می‌شد اما اطلاعات الکترونیک بر روی فضای ابری یا واقعی سرور ذخیره می‌شوند و در زمان مورد نیاز امکان استفاده از این اطلاعات وجود دارد

مدیرکل بیمه سلامت خوزستان با اشاره به اجرای فعالیت‌های الکترونیکی در استان در شهریورماه، اظهار کرد: بیش از۳۵۳ هزار نسخه الکترونیک ، به روزرسانی پرداخت مطالبات مطب‌ها و موسسات فعال در حوزه الکترونیک در سطح استان تولید شده است.

خسروی بیان کرد: ۵۷۴ مطب پزشکان با بیمه سلامت خوزستان قرارداددارند که به دلیل عدم همکاری در اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک وایجاد مقاومت در برابر فرآیند تولید نسخ الکترونیک با این پزشکان فسخ قرارداد شد و ۴۸۰ مطب فعال دراجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک با بیمه سلامت استان در حال همکاری هستند.

 وی افزود: همچنین در ابتدای شهریور ماه تعداد ۳۶۹ مطب در طرح، با ارسال بیش از ۷۵ درصد صورتحساب به صورت الکترونیکی به جایگاه مطلوب رسیدیم.

خسروی با اشاره به آغاز اجرای این در طرح آزمایشگاهها، عنوان کرد: از آغازطرح نسخه نویسی الکترونیک با بیمه سلامت خوزستان ۱۱۲ آزمایشگاهطرف قرارداد هستند و با پیشرفت بیش از۹۵ درصد ارسال اطلاعات و صورتحساب ها به حالت الکترونیک تبدیل شده است.
.
مدیر کل بیمه سلامت خوزستان ادامه داد: تفاهم نامه همکاری بین اداره کل بیمه سلامت خوزستان با انجمن داروسازان استان به منظور تسریع در فرآیند نسخه نویسی الکترونیک در راستای یکپارچه سازی سامانه (HDK) تایید نسخ و سامانه نسخه پیچی الکترونیک امضاء شده است.

وی تصریح کرد: در سراسر خوزستان۴۴۰ داروخانه به طرح نسخه نویسی الکترونیک متصل هستند و با ارسال بیش از۸۵درصد نسخه ها به صورت الکترونیکی توانسته ایم مشکلات این حوزه را مرتفع کنیم.

خسروی خاطرنشان کرد: عملکرد پزشکان بر اساس مدارک در ماه جاری، شاخص ها و عملکرد مراکز بر اساس تعداد نسخه های پیچیده شده و قرارداد های کیفی بررسی و ارزیابی می شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 8 در انتظار بررسی : 8 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.